Tel.: 22 628 87 73 || Kom.: 501 125 517 || E-mail: przemszcz@interia.pl

facebook

Chirurgia stomatologiczna oraz inne usługi


Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Zajmuje się odtwarzaniem braków zębowych i warunków zgryzowych po utracie zębów. Stosuje się zarówno protezy stałe osadzone trwale w jamie ustnej (licówki, korony, mosty) jak i protezy ruchome, które można zdejmować (protezy szkieletowe, częściowe i całkowite).

Licówki - ceramiczne nakładki pokrywające zęby od strony przedniej. Stosowane w celu poprawy kształtu i koloru zębów własnych. Wymagają minimalnego oszlifowania zęba, a w niektórych przypadkach wykonywane są bez szlifowania zębów.

Korony – uzupełnienia odtwarzające znacznie zniszczoną część koronową zęba. Stosowane w celu poprawy estetyki zębów. Wykonywane są z różnych materiałów. Najlepsze efekty estetyczne osiągnąć można wykonując korony ceramiczne bez podbudowy metalowej. Więcej informacji w artykule na stronie.

Mosty – uzupełnienia odtwarzające brak jednego lub kilku zębów. Osadzone trwale na oszlifowanych własnych zębach ograniczających lukę po utraconych zębach. Więcej informacji w artykule na stronie

Proteza szkieletowa – uzupełnienie ruchome, wyjmowane z ust odtwarzające liczne braki zębowe, które nie da się odtworzyć mostami. Wykonywane na podbudowie metalowej i wsparta o własne zęby pacjenta dzięki czemu w sposób fizjologiczny rozkłada siły żucia.

Proteza całkowita – odtwarzająca całkowity brak zębów w łuku. Wykonywana z materiału akrylowego o specjalnej trwałości i estetyce.

Licówka ceramiczna od 1500 zł

Korona od 800 zł

Proteza szkieletowa od 1500 zł

Implantologia

Implantologia

Implant to specjalna wykonana z tytanu śruba wszczepiana w kość pacjenta w miejscu po utraconym zębie. Dzięki swym unikalnym właściwościom zrasta się z kością i stanowi filar dla odbudowy protetycznej. Leczenie implantologiczne można stosować zarówno do uzupełnienia pojedynczego braku, dzięki czemu unikamy konieczności szlifowania zębów sąsiednich, jak do mostu. Za pomocą implantów można również odtworzyć braki kilku zębów oraz całkowity brak zębów. Zabieg założenia implantu jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.

Założenie implantu od 2000zł

Profilaktyka

Profilaktyka

Odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka pozwala na ochronę przed próchnicą i chorobami dziąseł. Na pierwszej wizycie dowiesz się jak prawidłowo dbać o zęby i jakich używać akcesoriów do pielęgnacji jamy ustnej. Ponadto w moim gabinecie stomatologicznym możesz wykonać zabiegi z zakresu higieny i profilaktyki.

Scaling – to zabieg usunięcia kamienia nazębnego nad i poddziąsłowego przy użyciu skalera ultradźwiękowego, który rozbija go poprzez wytwarzanie drgań na powierzchni zęba.

Piaskowanie – to zabieg usunięcia z powierzchni zębów osadów i przebarwień spowodowanych przez picie kawy, herbaty czy też palenie papierosów. Zalecane u pacjentów noszących stałe aparaty ortodontyczne. Zabieg przeprowadza się przy użyciu specjalnej piaskarki i piasku o przyjemnym smaku i zapachu.

Fluoryzacja – to zabieg polegający na pokryciu powierzchni zębów preparatem o dużej zawartości fluoru. Stosowany w celu zabezpieczenia powierzchni zębów przed próchnicą. Zalecany u dzieci i młodych pacjentów jak również u pacjentów po zabiegach higienizacyjnych. Stosowany ponadto u pacjentów z nadwrażliwością zębów.

Lakowanie zębów - to zabieg polegający na zabezpieczeniu bruzd i szczelin w zębach bocznych specjalnym preparatem z zawartością fluoru. Zalecany głownie u dzieci po wyrżnięciu się stałych zębów przedtrzonowych i trzonowych.

 • scaling 120-150 zł
 • fluoryzacja 100 zł
 • piaskowanie 100 zł
 • lakowanie zęba 80 zł
 • Stomatologia zachowawcza

  Stomatologia zachowawcza

  Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy zębów i odbudową zniszczonych twardych tkanek zęba. Preparacja ubytków odbywa się po wykonaniu znieczulenia dla bezbolesnego i komfortowego przeprowadzenia zabiegu. Opracowane ubytki wypełniane są wysokiej klasy światłoutwardzalnym materiałem kompozytowym, którego kolor jest dobierany do koloru zęba.

 • wypełnienie zęba 120-200 zł
 • odbudowa zęba 250-400 zł
 • Wybielanie zębów

  Wybielanie zębów

  Wybielanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Jest to zabieg w pełni bezpieczny dla twardych tkanek zęba i polega na nałożeniu specjalnego preparatu na powierzchnie zęba. Dodatkowo naświetla się pokryte zęby światłem lampy do wybielania. Zabieg trwa około 15 - 30 minut i jest kilkakrotnie powtarzany. Efektem zabiegu jest zmiana koloru zębów o kilka odcieni. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się utrzymywanie białej diety bez produktów przebarwiających zęby.

 • wybielanie w gabinecie 900 zł
 • Periodontologia

  Periodontologia

  Dziedzina zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Krwawienie dziąseł, nadmierna ruchomość zębów, obnażenie szyjek zębowych to najczęstsze problemy z jakimi spotykamy się wśród pacjentów. Choroby dziąseł leczymy przy użyciu metod zachowawczych z użyciem terapii farmakologicznej. Zęby rozchwiane z powodów defektów kostnych można ratować, a przeszczepy tkanki miękkiej w naturalny sposób powodują odtworzenie naturalnego dziąsła wokół zęba. W wielu przypadkach odpowiednio wcześnie zdiagnozowana choroba przyzębia daje się zahamować, a techniki regeneracyjne tkanek miękkich i twardych pozwalają na odtworzenie warunków sprzed choroby.

 • kiretaż zamknięty (1 ząb ) 100zł
 • płukanie kieszonki z aplikacją leku 80 zł
 • Chirurgia stomatologiczna

  Chirurgia stomatologiczna

  Zajmuje się leczeniem chirurgicznym zębów, kości szczęk oraz tkanek miękkich. Zabiegi wykonywane są bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Staram się indywidualnie przygotować pacjenta do zabiegu tak aby zminimalizować ewentualne powikłania pozabiegowe i okres rekonwalescencji. Zapewniam również dokładną i precyzyjną diagnostykę w celu przygotowania do zabiegu. W moim gabinecie wykonywane są zabiegi:

 • - usunięcia zęba
 • - usunięcia zatrzymanych zębów (ósemki)
 • - resekcji wierzchołka korzenia
 • - sterowanej regeneracji kości przygotowującej do założenia implantów
 • usunięcie zęba – 150-250 zł
 • usunięcie zatrzymanego zęba 500-600 zł
 • resekcja zęba 400-500 zł
 • Możliwa płatność kartą